Napisz szczegółowy plan wydarzeń tułaczka odyseusza
2011-04-19 16:11:13; Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Żołnierze Odyseusza zrabowali tamtejsze miasto, podczas bitwy wiele ludzi Odyseusza zginęło i musiał on uciekać z wyspy.. Opuszczenie Troi; 2. a) rady dla Telemacha.. Odyseusz, król wyspy Itaki, który wsławił się podczas dziesięcioletniej wojny trojańskiej, po jej zakończeniu jak najszybciej pragnął zobaczyć żonę Penelopę i syna Telemacha.Nie sprawdziły się jego oczekiwania, że powrót zajmie mu dwa tygodnie.Tułaczka Odyseusza - plan a nie tak jak jest tu ze w jednym jeden podpunkt a w innym widzialamchyba z 6. jezeli juz robisz takie .. Wyspa Kirke Odys razem z załogą popłynęli na wyspę Ajaja, potężnej Wyspa Kimeryjczyków czarodziejki Kirke.Streszczenie szczegółowe.. vo jeżeli robisz plan szczegółowy to w każdym punkcie powinno byc tyle samo podpunktow.. Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4.. Napisz plan wydarzeń do tekstu wieża Babel.🎓 Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Plan wydarzeń: Opuszczenie Troi.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:81% W rodzinnej Itace - plan wydarzeń 80% Tułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń 82% Cechy eposu homeryckiego na przykładzie „Iliady" i „Odysei"Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1..

Napisz plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.

Opuszczenie Troi; 2.. Opuszczenie Troi; 2.. 2.Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi: - redagować plan ramowy wydarzeń, - przekształcać plan ramowy w szczegółowy, - podać treść utworu J. Parandowskiego Tułaczka Odyseusza, - konstruować mapę skojarzeń do słowa podróż, - podawać synonimy wyrazu podróż, - tworzyć mapę mentalną, - czytać tekst ze zrozumieniem.. Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. Daje najlepsza 2010-11-17 15:08:21 Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza " .. Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy, za namową Ateny i Zeusa, zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem.. Poza swoim oczywistym znaczeniem dosłownym ma on bardzo symboliczne znaczenie i często używa się ich jako metafory poszukiwania sensu życia.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi..

Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.

Król zaofia- rował się, że zawiezie Odysa do jego ojczyzny.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. poleca 74 % .. 80% Tułaczka Odyseusza - "Odyseja" plan wydarzeń; Polecane teksty: 85% Wprowadzenie kontroli internetu jest rzeczą potrzebną.. Bogini Atena tymczasem udaje się na Itakę do Telemacha, syna Odyseusza, by skłonić go do podjęcia poszukiwań ojca.Napisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z internetu tylko napiszcie swoje i niepodawajcie mi jakiś linków tylko napiszcie pisemnie jako odpowieć plis daje 15 punktów .. mari1998mk .. Sporządź notatkę dotyczącą wojen prowadzonych przez Rzym z Kartaginą .plan-wydarzeń; tułaczka-odyseusza; zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika agus0000 (40) .. .wspomnienie odyseusza z tułaczki .. O względy Penelopy, żony Odyseusza, starało się kilkudziesięciu zalotników, ona jednak odmawiała każdemu.. ale ten plan jest niepoprawny.. około 2 godziny temu.. Rady Ateny dla Telemacha.. Zalotnicy zamieszkali w zamku Odyseusza.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Rady Ateny dla Telemacha Narrator zwraca się do Muzy, prosząc o natchnienie, kiedy będzie opowiadał historię dzielnego męża, który po zburzeniu Troi przez wiele lat błądził i tułał się po świecie, doświadczając wielu trudów i przygód.Ze wszystkich sił starał się zapewnić szczęśliwy powrót do .napisz szczegółowy plan wydarzeń z książki przygody robinsona cruzoe Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: domisia199 28.3.2010 (21:00) Napisz list do afrykańskiego chłopca Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: Panterka007 29.3.2010 (16:51)Przydatność 75% Plan tułaczki Odyseusza..

2012-10-05 20:49:39Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.

Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. Odyseusz wędrówka.Tymczasem dom Odyseusza stał się przedmiotem pożądania okolicznych książąt.. 20 cze 2020, 00:52:48.. Oblicz a 1, r oraz wyznacz wzór ogólny w ciągu arytmetycznym, jeśli a 3 = -9, a 15 = -3. około 2 godziny temu.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, c) przedstawienie się imieniem .Wędrówka, wyprawa, tułaczka - podróż niejedno ma imię.. Zgromadzenie bogów.. 5.Napiszcie mi plan wydarzeń " Tułaczka Odyseusza "-Jana Parandowskiego, minimum 7 punktów.. b) przyczyny tułaczki Odyseusza.. 2012-10-05 20:49:39; Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. TEMAT 2: Tułaczka Odyseusza.. Zgromadzenie bogów.. • Odyseja - streszczenie szczegółowe • Odyseja - plan wydarzeń • Odyseja - opracowanie • Odyseja - najważniejsze cytaty;Plan wydarzeń.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny..

84% "Non Omnis Moriar", ... napisz plan wydarzeń tułaczki Odysa.

Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Po zakończonej wojnie trojańskiej dwanaście statków Odyseusza rusza w podróż do Itaki.. Napisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z .Ogigia, XII w p.n.e. Bardzo tęsknię za Tobą, Telemachem i ojcem.. 4.Odyseja - streszczenie szczegółowe, PIEŚŃ PIERWSZA Zgromadzenie bogów.. Napisz to zdanie po niemiecku trzema sposobami.. 3)Rozmowa Telemacha z matką.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.TEMAT 1: W drodze.. W postaci równoważników zdań zapisz plan wydarzeń do tekstu, czyli etapy tułaczki Odyseusza.. Napisz obliczenia.. Pewnego dnia przed Telemachem, synem Odyseusza, pojawiła się Atena przebrana za Mentesa, króla Tafijczyków.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Po zakończeniu wojny trojańskiej mieliśmy zamiar od razu wrócić do domu, lecz rozpętała się straszliwa burza i nasze okręty zboczyły z kursu.Odyseja - plan wydarzeń Poleca: 97 / 100 % użytkowników, .. Atena przepowiada rychły powrót Odyseusza; d) rady bogini.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. 2011-10-18 19:09:07🎓 Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Plan wydarzeń: Opuszczenie Troi.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Napisz plan zdarzeń tułaczki Odysa.Ułóż plan wydarzeń tułaczka odyseusza 2013-02-07 18:32:12" tułaczka odyseusza" -> plan?. a) przemówienie młodzieńca.. 2012-10-05 20:49:39 Czy macie plan ramowy do opowieści " Tułaczka Odyseusza " 2010-02-23 18:11:07 Załóż nowy klubTułaczka Odyseusza - opis przygód bohatera w drodze spod Troi do rodzinnej Itaki.. Motyw wędrówki i podróży pojawia się literaturze bardzo często.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.ITAKA KONIEC Wyspa Feaków Kiedy wody wyrzuciły Odysa na brzeg, powitały go dworzanki i córka Alkinosa - Nauzykaa.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów,.Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.. ZADANIA DLA UCZNIA: Pracujemy z tekstem, który poznaliśmy na ostatniej lekcji (s. 148-156).Streszczenie wydarzeń w utworze.. Matematyka..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt