Zaimki dzierżawcze niemiecki mianownik ćwiczenia
Znajomość wszystkich jego rodzajów (zaimki w języku niemieckim dzielą się na: osobowe, nieosobowe, dzierżawcze, zwrotne, wskazujące, nieokreślone, pytające i względne) w mianowniku (der Nominativ) jest punktem wyjścia do dalszej jego deklinacji, a więc odmiany .Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim w mianowniku - ćwiczenie interaktywne.. Kiedy go używamy i po co właściwie jest nam potrzebny?. Dzięki zaimkom dzierżawczym możesz wyrazić przynależność, czyli powiedzieć, że coś do kogoś należy: Das ist mein Ball.. Polecenie: Trage das korrekte Possessivpronomen ein.Dzisiaj zajmiemy się zaimkiem dzierżawczym w mianowniku.. - To jest moja piłka.. Das ist deine Schokotorte./ To jest twój tort .Zaimki dzierżawcze Posługiwanie się zaimkiem dzierżawczym w języku niemieckim należy do prostszych czynności.. W zasadzie ogranicza się (oczywiście w zakresie podstawowym - mianownik) do nauki pewnej tabelki oraz godzinki na przećwiczenie zdobytej umiejętności.Pomoże Ci to lepiej zrozumieć zaimki dzierżawcze w języku niemieckim.. Zapraszam do oglądania.. Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z niemiecka-inspiracja.pl Serdecznie zapraszam 😉Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Poza mianownikiem w rodzaju męskim i nijakim, zaimek euer traci wewnętrzną samogłoskę „e"..

zaimki zwrotne - wybieranie.

- Do kogo należy piłka?. Niemiecki bez problemu.. Nie ma .Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd.. dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku.. Rodzaj męski: Rodzaj żeński: Rodzaj nijaki: Liczba mnoga: ich (ja)Zaimki osobowe w celowniku (w Dativie).. Formy tobie, ci, ciebie, cię, tobą itd.. Zaimki dzierżawcze występują przez rzeczownikiem i wyrażają przynależność: Das ist meine Schokotorte./ To jest mój tort czekoladowy.. Rodzaj męski: Rodzaj żeński: Rodzaj nijaki: Liczba mnoga: ich (ja)Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Więcej na gerlic.plPodobało się?. • odmieniamy przez rodzaje, przypadki i liczbę Die Farbe seiner Schultasche gefällt mir nicht.. Na razie będzie was obowiązywać odmiana w mianowniku.. Zaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku.. - Podobam ci się?. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Rekcja czasownika - Najważniejsze czasowniki niemieckie z przyimkiem "an" oraz zaimkiem osobowym w bierniku.. Temat na wpis nasunęła mi pewnego dnia moja uczennica ( jak to brzmi 😀 ), gdy rozwiązywałyśmy jedno ćwiczenie..

Thema: Zaimki dzierżawcze w mianowniku - ćwiczenia gramatyczne.

Prawidłowe wykonanie ćwiczenia polega na uzupełnieniu zdań właściwymi zaimkami osobowymi - wybierz formę odpowiednią pod względem gramatycznym.Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy.. Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Wesprzyj.Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w języku niemieckim w mianowniku.. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.. Wpisz właściwy zaimek zwrotny w .Zaimki dzierżawcze • określają przynależność Wo ist dein Heft?. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. Das Possessivpronomen im Nominativ Deutsch - Online-Übung.Zaimki osobowe niemiecki .. zawsze najważniejsze.. Ćwiczenie 2: Uzupełnij .Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.).. W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.. Polecenie: Trage das korrekte Possessivpronomen ein Klon ćwiczenia wprowadzonego przez użytkownika MrElephant..

Co to są zaimki dzierżawcze?

• w zdaniu znajdują się zawsze przed rzeczownikiem (w takiej sytuacji rodzajniki opuszczamy) Die Lehrerin hat gestern mit meinem Vater gesprochen.W słowniku języka polskiego znajdziesz zaimki w formie podstawowej, czyli w mianowniku (jeśli odmieniają się przez przypadki), w rodzaju męskim (jeśli odmieniają się przez rodzaje) i w liczbie pojedynczej (jeśli odmieniają się przez liczby).. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę zaimków osobowych wraz z wymową, przykładami oraz ćwiczeniami w języku niemieckim.. W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.W języku polskim oprócz form mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich stosowany jest zaimek swój, który zastępuje wszystkie poprzednie.Możemy więc powiedzieć: ja mam swój telefon, ty masz swój telefon, on ma swój telefon itd.Zaimki w mianowniku (Nominativ) Zaimek - jak sama nazwa wskazuje - zastępuje w zdaniu inne wyrazy, nie tylko imiona.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego..

Tagi: zaimki zwrotne, reflexive pronouns.

Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamiZaimki dzierżawcze niemieckie to takie słowa jak : mein, dein, unser, euer/ mój, twój, nasz, ich etc. Każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy.. osobowy.. Rekcja czasownika jest łatwa do zapamiętania, jeżeli uczysz się systematycznie kilku czasowników dziennie, czytasz oraz tworzysz z nimi własne zdania.Dlatego też proponuję uczenie się tylko pięciu czasowników z przyimkiem dziennie.Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w języku niemieckim w bierniku.. Zaimek dzierżawczy stosujemy wówczas, kiedy chcemy wyrazić, że coś do kogoś należy.. Zaimki osobowe w celowniku (w Dativie) - ćwiczenia Ćwiczenie 1: Quizik na początek?. to formy utworzone od zaimka ty.Testy z języka polskiego jako obcego na zaimki osobowe, wskazujące, pytające w mianowniku z możliwością sprawdzenia odpowiedzi na stronie.Zaimki dzierżawcze w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Postanowiłam więc podzielić się z Tobą wiedzą i wnioskami, do jakich doszłyśmy podczas wspólnych zajęć.Zaimki dzierżawcze określają przynależność, posiadanie.. zgłoś błąd w ćwiczeniu.. Tabela na komórkę Odmiana zaimka dzierżawczego.Niemieckie zaimki osobowe przypominają swoje polskie odpowiedniki - jednak zwróć uwagę na trzecią osobę liczby mnogiej („sie" i „Sie") - tutaj wstępują pewne różnice.. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt